Aktualny stan prac Kancelarii nad przygotowaniem pozwu grupowego

Szanowni Państwo,

w związku z licznymi zapytaniami o aktualny stan przygotowań pozwu grupowego przeciwko Bankowi Zachodniemu WBK S.A. uprzejmie informujemy, że wystarczająca liczba osób przesłała kompletną dokumentację (umowy o świadczenie usług, oświadczenia o przystąpieniu do grupy, dokumentacja kredytowa) oraz opłaciła wynagrodzenie i wymagany depozyt.

Obecnie trwają prace nad pozwem i w naszej ocenie możliwe będzie złożenie pozwu grupowego w maju 2017 roku. Projekt pozwu jest zasadniczo ukończony pod względem argumentacji i założeń prawnych (przy czym staramy się śledzić i uwzględniać najnowsze informacje w sprawie podobnych spraw), a pozostała część prac dotyczy przede wszystkim przygotowania do złożenia z pozwem przesłanej dokumentacji oraz uwzględnienia w pozwie indywidualnych informacji dotyczących poszczególnych Członków Grupy.

Równolegle rozsyłamy do Państwa podpisane w imieniu Kancelarii egzemplarze umów o świadczenie usług oraz na bieżąco obsługujemy przyjmowanie dotychczasowych i nowych zgłoszeń, a także udzielamy mailowo odpowiedzi na Państwa pytania.

W związku z pytaniami o forum internetowe informujemy, że forum jest gotowe i osoby, które przesłały komplet dokumentów otrzymają do niego dostęp. W tym tygodniu rozpoczniemy przesyłanie Członkom Grupy danych do logowania. Prosimy mieć jednak na uwadze, że celem forum jest przede wszystkim informowanie o przebiegu postępowania przed sądem, co oznacza, że użyteczność forum będzie dotyczyć przede wszystkim etapu po formalnym rozpoczęciu procedury sądowej. Dlatego obecnie priorytetowo traktujemy przede wszystkim ukończenie prac nad pozwem.

Ewentualne pytania prosimy kierować, jak dotychczas, na adres pozewbzwbk@dt.com.pl.

Pozdrawiamy,

Zespół ds. Pozwów Grupowych DT